Zdobywcy Wiedzy w Twojej szkole

Drodzy Nauczyciele!

ZdobywcyWiedzy.pl to polska platforma edukacyjna, która podbiła serca tysięcy uczniów edukacji wczesnoszkolnej w kraju i na świecie. Jeżeli słyszycie o niej po raz pierwszy, najwyższy czas nadrobić zaległości.

Czym są ZdobwcyWiedzy.pl?

ZdobywcyWiedzy.pl to ponad 10 000 zadań edukacyjnych, ćwiczeń online, fantastycznych quizów i interaktywnych gier dydaktycznych!

Zawartość merytoryczna Zdobywców Wiedzy została podzielona na poszczególne klasy (1-3) i cztery zakresy tematyczne. Na platformie znajdziecie ćwiczenia online z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Przeprowadzony w ten sposób podział daje nie tylko klarowną, czytelną strukturę materiału ćwiczeniowego, ale także możliwość „indywidualizacji” tego, w jaki sposób korzystacie z platformy.

Niezależnie, czy chcecie szlifować zdolności matematyczne swoich uczniów, czy też zainteresować ich przyrodą – Zdobywcy Wiedzy to materiał, który możecie elastycznie dostosowywać do ich bieżących potrzeb edukacyjnych.

Zadania, które znajdziecie na ZdobywcyWiedzy.pl, są przemyślane, zróżnicowane i bardzo atrakcyjne wizualnie. Twórcy platformy zadbali o to, żeby ćwiczenia urozmaicić w taki sposób, aby uczniów nie dopadła nuda. Platforma oferuje uczniom szeroki wachlarz typów ćwiczeń; są tam polecenia w stylu “przeciągnij i upuść”, wszelkiego rodzaju uzupełnianki, memory, rebusy, krzyżówki, kolorowanki, ćwiczenia polegające na odpowiednim dopasowaniu elementów i wiele, wiele innych.

Nauka przez zabawę i system motywacji do nauki – Grywalizacja

Zastosowany w Zdobywcach Wiedzy mechanizm grywalizacji daje Wam i Waszym uczniom namacalną korzyść w postaci zobrazowania osiąganych postępów w nauce.

Platforma posiada moduł grywalizacyjny, dzięki któremu możliwe jest angażowanie uczniów do nauki oraz zapewnienie wysokiego poziomu motywacji. W zamian za zaangażowanie w pracę z platformą i udzielanie prawidłowych odpowiedzi w ćwiczeniach online, dzieci zbierają punkty w postaci kolorowych diamentów, a wyniki zapisywane są na ich kontach. Uczniowie mogą porównywać poczynione przez siebie postępy w trakcie nauki i świetnie bawić się w atmosferze zdrowej rywalizacji.

Wspaniałym uzupełnieniem funkcjonalności Zdobywców Wiedzy jest możliwość zdalnego zadawania prac domowych, udziału w konkursach oraz zajęcia pierwszego miejsca w rankingu Zdobywców Wszechczasów!

Co wyróżnia Zdobywców Wiedzy?

Twórcy ZdobywcyWiedzy.pl to wykwalifikowany zespół nauczycieli i metodyków, którym udało się skonstruować zadania o odpowiednim stopniu trudności w kontekście materiału do poszczególnych klas. Co więcej, zawartość merytoryczna platformy została opracowana przy uwzględnieniu założeń nowej podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. To oznacza, że ZdobywcyWiedzy.pl to w pełni autorski, polski produkt, dopasowany do lokalnej specyfiki, stworzony przez osoby, które znają potrzeby polskich nauczycieli.

 

Oferta dla szkół

Oferta zakupu Zdobywców Wiedzy skierowana jest do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz wszystkich placówek dydaktycznych pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym.

Platforma, w zależności od potrzeb szkoły, dostępna jest do nabycia w dwóch możliwych wariantach:

Wariant I – konta stanowiskowe

Szkoła może kupić tyle kont, ile jest komputerów, na których planowana jest praca uczniów z platformą. Jedno konto na 12 miesięcy kosztuje 50 złotych.

Praca uczniów z platformą odbywa się wyłącznie w murach szkoły, w dni i godziny zajęć lekcyjnych. Na jednym koncie może jednocześnie pracować jeden uczeń, a po zakończonej przez niego pracy, na to samo konto może zalogować się kolejny. W tym wariancie nie ma możliwości logowania się uczniów na konta w domu.

Warto zaznaczyć, że nie jest wymagana żadna ingerencja w oprogramowanie zainstalowane na szkolnych komputerach. Zdobywcy Wiedzy są dostępni online przez przeglądarkę, wymagany jest zatem wyłącznie dostęp do Internetu.

Wariant II – konta uczniowskie

W tej opcji zakupu każdy uczeń otrzyma indywidualne konto na platformie. Możliwe jest wykorzystanie Zdobywców Wiedzy zarówno podczas zajęć lekcyjnych w szkole, jak i indywidualnie – w domu. Dzięki temu konto uczniowskie umożliwia skorzystanie z modułu zdalnego zadawania oraz rozwiązywania prac domowych. Dodatkowo, Szkoła otrzyma zestaw kart pracy dla klas 1-3 do wydruku. Są to tematyczne karty pracy z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej.

Konta uczniowskie można zakupić w wariantach: 6 lub 12 miesięcy nieograniczonego dostępu:

● 6 miesięcy: koszt 36 złotych od ucznia
● 12 miesięcy: koszt 50 złotych od ucznia

Jak sfinansować zakup Zdobywców Wiedzy do szkoły?

Możliwości jest kilka. Zakup Zdobywców Wiedzy można sfinansować ze środków przewidzianych w budżecie szkoły na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenie sal lekcyjnych, jak również ze środków budżetu Rady Rodziców. Warto więc porozmawiać o całym projekcie z Radą tym bardziej, że w przeliczeniu na jednego ucznia, Zdobywcy Wiedzy to koszt około 5 zł od dziecka miesięcznie. Zakup platformy dla uczniów może być również sfinansowany przez każdego rodzica z osobna dla swojego dziecka. Misją Zdobywców Wiedzy, jak sami zaznaczają, jest zagwarantowanie dzieciom i ich rodzicom materiału ćwiczeniowego w przystępnej cenie.

Najlepsza pomoc dydaktyczna 2016 w kategorii Aplikacja Internetowa/ Multimedialna

ZdobywcyWiedzy.pl są tegorocznymi laureatami ogłoszonego przez nas plebiscytu na Najlepszą Pomoc Dydaktyczną 2016 roku w kategorii aplikacja internetowa/ multimedialna. Dlatego właśnie, z pełnym przekonaniem i odpowiedzialnością, polecamy zakup tej platformy edukacyjnej.

Jeżeli zatem:

★ Chcesz, aby Twoje lekcje stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczniów,
★ Szukasz dobrego oprogramowania edukacyjnego do tablicy interaktywnej na zajęciach,
★ Zależy Ci, aby Twoi uczniowie mogli z powodzeniem łączyć naukę z zabawą,
★ Czujesz, że Zdobywcy Wiedzy to dobry pomysł i świetne rozwiązanie dla Twojej szkoły,

skontaktuj się z zespołem Zdobywcy Wiedzy i odbierz ofertę zakupu przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Kontakt pod nr telefonu 506 359 211, maciek@zdobywcywiedzy.pl.

Jeszcze raz gorąco polecamy!

O Radosław Szymański 96 artykułów
Radosław Szymański – Nauczyciel akademicki, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności miękkich, neurologopeda dziecięcy – patolog mowy i języka.