Supełek

Supełek fot. R. Szymański

Dwumiesięcznik „Supełek” Panoramy oraz „Supełek z pętelką” nauczyciel może wykorzystać jak urozmaicenie codziennych zadań. Liczne łamigłówki, wykreślanki, sudoku oraz krzyżówki są dla dzieci bardzo atrakcyjną formą pracy. Nauczyciel może je wykorzystać jako zadanie domowe.

Magazyn „Supełek” powstał w Łodzi w grudniu 1990 roku. Jego pomysłodawcą i założycielem był red. Marek Frydrysiak. Pierwszy numer zawierał tylko 8 stron krzyżówek i zagadek, był mało kolorowy i – co ciekawe – nie był zszyty ani nawet rozcięty! Czynność tę musiał wykonać każdy czytelnik we własnym zakresie. Początkowo nakład „Supełka” wynosił 60 000 egz. i stopniowo wzrastał, aby w 1994 roku osiągnąć aż 300 000 egz. Jednocześnie otwierane były kolejne tytuły, takie jak „Supełek z Pętelką”, „Mały Supełek”, „Krzyżówki z Supełkiem”, „Zgaduj Zgadula” i inne. W pewnym okresie redakcja wydawała jednocześnie aż 9 supełkowych magazynów! Przez 21 lat „Supełek” i pozostałe tytuły rozwijały się i zmieniały. Ostatecznie w większości stały się w pełni kolorowe, znacznie obszerniejsze, wydawane w coraz ładniejszej formie graficznej i drukowane na lepszym papierze. Dziś na rynku pozostało pięć czasopism: „Supełek”, oraz dwumiesięczniki „Supełkowe Łamigłówki”, „Supełek z Pętelką”, „Supełek dla najmłodszych” i „Supełek Panoramy”. Wszystkie magazyny wydawane są w formacie B5. Zakupić je można w kioskach, salonikach prasowych i innych punktach sprzedaży prasy.

STRONA SUPEŁKA

Produkt dostępny do wglądu/wypożyczenia u doradcy metodycznego.

 

O Radosław Szymański 93 artykuły
Radosław Szymański – Nauczyciel akademicki, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności miękkich, neurologopeda dziecięcy – patolog mowy i języka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz