Nasz Elementarz – kolejność wprowadzania liter i głosek

Nasz Elementarz - kolejność wprowadzania liter i głosek fot. R. Szymański

Kolejność wprowadzania liter i głosek według podręcznika Nasz Elementarz Marii Lorek, Barbary Ochmańskiej i Lidii Wollman. W nawiasie podany został wyrazy podstawowy.

A (album), L (lala), O (oko), M ( mama), T (tata), I (irys), E (ekran), K (kot), Y (koty), J (jajko), S (smok), D (dom), R (rak), W (woda), U (ul), Ó (ósemka), P (park), N (nos), C (cytryna), Ę, Ą, Ł (łopata), B (bajka), G (góra), Z (zamek), Ś (ślimak), SI (siedem), Ń (koń), NI ( niebo), Ź (źrebak), ZI (ziarno), Ć (ćma), CI (cień), F (foka), Ż (żaba), RZ (rzeka), SZ (szpak), CZ (czosnek), H (hulajnoga), CH (chmura), DZ (dzownek), DŹ (dźwig), DZI (dzień), DŻ (dżem).