Metodyka edukacji polonistycznej w okresie wczesnoszkolnym

Metodyka edukacji polonistycznej w okresie wczesnoszkolnym fot. R. Szymański

W prezentowanym podręczniku pokazano wiedzę opartą zarówno na własnych doświadczeniach dydaktycznych autorki, jak i na bogatej literaturze przedmiotu. Omówiono w niej pracę z tekstami literackimi i z dziełami sztuki (muzyki, plastyki) różnymi metodami: pozawerbalnymi, a także werbalno-czynnościowymi, opartymi częściowo na analizie strukturalnej, oraz metodami aktywizującymi.

Autorka uważa, że metodyka edukacji wczesnoszkolnej uwzględniająca kształcenie literackie oparte na stosowaniu metod werbalno-czynnościowych, zadaniowych i metod aktywizujących znalazła już swoje miejsce w dydaktyce. Nie należy tego zaprzepaszczać.

W zakresie kształcenia językowego wykorzystuje tradycyjne metodyki, w których kładzie się nacisk na ćwiczenia służące rozwijaniu sprawności językowej ucznia różnymi formami zadań.

KUP
SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ W BIBLIOTECE

Tytuł: Metodyka edukacji polonistycznej w okresie wczesnoszkolnym
Autorzy: Impuls
ISBN: 978-83-7850-801-4
Wydawnictwo: Wydawnictwo Harmonia
Ilość stron: 300
Format: B5
Okładka: miękka

Pozycja dostępna do wglądu/wypożyczenia u doradcy metodycznego.