Grafomozaiki – twórcze zabawy grafomotoryczne doskonalące funkcje percepcyjno-motoryczne fot. R. Szymański

Zadania zawarte w niniejszej książce mają na celu pobudzanie rozwoju funkcji percepcyjno-motorycznych. Ćwiczenia skonstruowano w taki sposób, by usprawniać jednocześnie motorykę małą, percepcję wzrokową, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w przestrzeni oraz koncentrację uwagi. Ponadto dziecko, wykonując wieloetapowe zadania, uczy się cierpliwości i wytrwałości.

Rozwija również kreatywność, stając się autorem jedynego w swoim rodzaju dzieła. Poza tym doświadcza wielu pozytywnych emocji towarzyszących procesowi tworzenia. W ykorzystując Grafomozaiki, można bawić się na wiele sposobów, a każdy z nich będzie dobry, jeśli tylko sprawi dziecku radość.

KUP

Tytuł: Grafomozaiki – Twórcze zabawy grafomotoryczne doskonalące funkcje percepcyjno-motoryczne
Autorzy: Katarzyna Chrąściel, Elżbieta Muzyk
ISBN: 978-83-7134-821-1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Harmonia
Ilość stron: 56
Format: A4
Okładka: miękka

Pozycja dostępna do wglądu/wypożyczenia u doradcy metodycznego.