Elementarz XXI wieku – kolejność wprowadzania liter i głosek

Elementarz XXI wieku - kolejność wprowadzania liter i głosek fot. R. Szymański

Kolejność wprowadzania liter i głosek według podręcznika Elementarz XXI wieku Ewy Hryszkiewicz i Barbary Stępień. W nawiasie podany został wyrazy podstawowy.

O (osa), A (album), E (ekran), I (igła), M (mama), T (tata), L (lama), U (ul), K (kot), D (dom), Y (domy), B (buty), C (cebula), N (noc), P (paleta), R (rama), S (smok), W (worek), Z (zamek), G (gitara), Ł (łapa), F (fotel), J (jagody), Ó (ósemka), Ą (idą), Ę (idę), SZ (szafa), CZ (czapka), H (hałas), CH (chmury), Ż (żaba), RZ (rzeka), DZ (dzwonek), Ś (ślimak), SI (siano), Ć (ćma), CI (ciasto), Ź (źródło), ZI (zielony), Ń (koń), NI (niebo), DŹ (dźwięk), dzi (dzioby), dż (dżem).