Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową – kolejność wprowadzania liter i głosek

Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową - kolejność wprowadzania liter i głosek fot. R. Szymański

Kolejność wprowadzania liter i głosek według Elementarza Aleksandry Plec i Marzeny Skoczylas. W nawiasie podany został wyrazy podstawowy.

A (auto), M (motyl), T (tygrys), O (okno), I (Indianin), S (sowa), L (lis), K (kot), Y (listy), U (ul), D (dom), E (Eskimos), C (cukierki), N (namiot), G (gitara), J (jajko), Ą, Ę (bębenek), B (buda), P (pajac), W (wazon), Ł (łódź), R (ryba), Z (zebra), Ó (mrówka), F (fajka), Ż (żyrafa), RZ (rzeka), H (hipopotam), CH (chomik), SZ (szafa), CZ (czapka), Ś (ślimak), Ć (ćma), Ń (słońce), DZ (dzwonek), DŹ (dźwig), DŻ (dżdżownica).