Elementarz Mariana Falskiego – kolejność wprowadzania liter i głosek

Elementarz Mariana Falskiego - kolejność wprowadzania liter i głosek fot. R. Szymański

Kolejność wprowadzania liter i głosek według Elementarza Mariana Falskiego. W nawiasie podany został wyrazy podstawowy.

A (As), L (Ala), I (brak wyrazu), O (osy), K (kot), U (ule), M (most), C (ulica), D (dom), J (kolej), G (jagody), Ę (gęsi), Ą (gąski), N (noc), P (pole), R (park), W (wyprawa), Ó (sówka), Z (koza), Ł (godło), B (globus), F (telefon), H (halo), Ż (róże), SI (się), NI (nie), BI (biorę), PI (pięknie), WI (wiatr), CI (ciemna), ZI (Józio), MI (Miecio), GI (igiełka), KI (takie), Ś (Staś), Ć (grać), Ź (mroźna), Ń (słońce), SZ (szkoła), CZ (uczy), CH ( groch), DZ (dzwon), DŹ (dźwig), DŻ (gwiżdże).