EduMATRIX

EduMATRIX fot. B. Szymańska
EduMATRIX firma PILCH – www.edumatrix.pl 

Wybierając pomoce do pracy dydaktycznej w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej warto zwrócić uwagę na to, aby były one: funkcjonalne, wytrzymałe i innowacyjne. Wszystkie te kryteria spełnia pomoc EduMATRIX firmy Pilch autorstwa Adama Jarockiego, dr. Tomasza Kopczyńskiego oraz Emilii Gibiec. Pomoc dydaktyczna EduMATRIX już od pierwszych minut wspólnej pracy rozkochuje w sobie dzieci oraz nauczycieli. Przede wszystkim, dlatego, że nie ma końca możliwości na jej wykorzystanie. W przygotowaniu zadań dydaktycznych ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia, a tym którzy rozpoczynają z nią swoją przygodę pomoże podręcznik, który zawiera propozycje ćwiczeń i zabaw edukacyjnych.

Co to takiego EduMATRIX?

EduMATRIX firma PILCH – www.edumatrix.pl 

Tak jak już pisaliśmy we wstępie EduMATRIX to innowacyjne i wielofunkcyjne narzędzie, a zarazem nowatorska przestrzeń edukacyjna, która pozwala rozwijać umiejętności i wiedzę z obszaru:
edukacji matematycznej (m.in. logiki, arytmetyki, geometrii)
edukacji informatycznej (m.in. programowania, mapy cyfrowej, edytora grafiki bitmapowej)
edukacji polonistycznej (m.in. wprowadzania liter, analizy i syntezy wzrokowej)
terapii pedagogicznej i logopedycznej.

Ważnym dla nas kryterium przy wyborze EduMATRIX była możliwość unikania wysokich technologii, a ta pomoc to swoistego rodzaju zeszyt ćwiczeń, który jest niezwykle atrakcyjną, zdrową, skuteczną formą pracy i zarazem alternatywną dla komputera, tabletu czy smarfona. Natomiast w tradycyjnej pracy dydaktycznej jest alternatywną dla materiałów ćwiczeniowych. Uniwersalność pomocy pozwala na jej dostosowanie do każdego etapu edukacyjnego. Niezależnie od programów nauczania i podstawy programowej, narzędzie to nigdy się nie zdezaktualizuje.

W kolejnych artykułach postaramy się zaprezentować tylko niewielki procent możliwości jakie daje wykorzystanie tej pomocy. Witamy w krainie EduMATRIX!

O Radosław Szymański 93 artykuły
Radosław Szymański – Nauczyciel akademicki, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności miękkich, neurologopeda dziecięcy – patolog mowy i języka.

1 Comment

  1. bezkonkurencyjna pomoc do nauki ilości, logiki, matematyki, przedstawienie w obrazowy sposób zadań tekstowych dla dziecka czy w końcu do nauki programowania przez logiczne myślenie

Dodaj komentarz