Zdobywcy wiedzy

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach multimedialne narzędzia i materiały zyskują na istotności w procesie nauczania. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi platforma edukacyjna ZdobywcyWiedzy.pl, przeznaczona dla dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy okazję zapoznać się z materiałem zgromadzonym na portalu i przetestować jego funkcjonalności. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu to nowoczesne rozwiązanie.

Platforma zawiera w sobie zestaw ok. 10 000 zadań w formie gier, quizów i wirtualnych ćwiczeń podzielonych na poszczególne klasy i edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i język angielski. Zadania są zróżnicowane, w ich skład wchodzą m. in. rebusy, wykreślanki, krzyżówki, memory i wiele, wiele innych. Dzięki takiej różnorodności gier, zachowaniu proporcji pomiędzy nauką i zabawą oraz atrakcyjnej szacie graficznej nie ma miejsca na nudę. Interfejs platformy jest intuicyjny i czytelny; w zasadzie ograniczony do najbardziej potrzebnych funkcji, niezbędnych do wykonania poszczególnych zadań i poruszania się po platformie.
Autorzy platformy, jak przyznali podczas naszej rozmowy, planują dalej rozszerzać materiał. W kontekście nadchodzącej reformy oświatowej, planują uzupełnić swój produkt o stosowny zestaw zadań dla klasy czwartej, a w jeszcze dalszej perspektywie – o kolejne. Uwagę przyciąga nie tylko rozmiar platformy, ale również różnorodność całego przedsięwzięcia. Co więcej, podczas gdy dzieci rozwiązują zadania, nauczyciele i rodzice mają możliwość osobistego sprawdzania postępów młodych uczniów, planowania zajęć poprzez selekcję zadań i przygotowywanie prac domowych. Dzięki temu można dostosować każdemu dziecku indywidualny tok nauki i bezpośrednio odpowiedzieć na jego zapotrzebowania edukacyjne. Całokształt treści quizów powstał przy współpracy z doświadczonymi nauczycielami i metodykami.

Pełną parą i do przodu!

ZdobywcyWiedzy.pl z miesiąca na miesiąc zyskują coraz większe zainteresowanie. Branżowe, wydawane przez OCDN czasopismo “N@uczyciel” opublikowało na ich temat przychylny artykuł (numer 5/2016). Z artykułem możecie Państwo zapoznać się pod linkiem:

http://www.ocdn.pl/index.php/n-uczyciel/czasopismo-nauczyciel/archiwum/304-numer-5-2016

Produkt chwali też kadra pedagogiczna szkół, które postanowiły wprowadzić go do swoich materiałów edukacyjnych. „Rodzice są wdzięczni za wprowadzenie platformy na zajęcia, ułatwia im to kontrolę postępów w nauce swoich dzieci”, mówi dyrektor Agnieszka Lipka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. ZdobywcyWiedzy.pl współpracują z placówkami edukacyjnymi na terenie kraju, promując wartościowe zajęcia rozwojowe dla dzieci. Wśród ich partnerów znajdują się m.in. łódzki ośrodek Experymentarium oraz Akwarium Gdyńskie.

Ekipa ZW prowadzi również bloga  na którym znajdą Państwo nie tylko informacje na temat produktu, ale również wiele wartościowych artykułów na temat edukacji wczesnoszkolnej.

Zachęcamy wszystkich Państwa do bezpłatnego zarejestrowania się na platformie (www.zdobywcywiedzy.pl). Każdy rodzic i nauczyciel zainteresowany zakupem może swobodnie skorzystać z wersji demonstracyjnej, a po dokonaniu wspomnianej rejestracji możliwe jest zapoznanie się z większą ilością quizów. Szczerze polecamy skorzystać z tej możliwości i przekonać się o wysokiej wartości materiału, zarówno od strony merytorycznej, jak i intuicyjności obsługi.

Naprawdę warto!

O Radosław Szymański 96 artykułów
Radosław Szymański – Nauczyciel akademicki, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności miękkich, neurologopeda dziecięcy – patolog mowy i języka.

2 Comments

1 Trackback / Pingback

  1. Portal edukacyjny = Zdobywcy Wiedzy - opinia edukacja wczesnoszkolna

Komentowanie jest wyłączone.